Zamki mechaniczne

Zamki mechaniczne są najczęściej stosowanym rodzajem zabezpieczenia drzwi do domów czy mieszkań. Ich największymi zaletami są skuteczność zapobiegania przed włamaniem połączona z relatywnie niską ceną. Oczywiście skuteczność tego rodzaju zamków w zapobieganiu przed włamaniem jest zależna od klasy zamku, zastosowanej w kodowaniu klucza kombinacji nacięć i ząbków oraz liczby rygli.

Innymi zaletami zamków mechanicznych jest fakt, iż nie wymagają one jakichś szczególnych zabiegów serwisowych oraz nie potrzebują zasilania energią elektryczną.

Niektórzy producenci zamków mechanicznych stosują dodatkową ochronę w postaci magnetycznego kodowania klucza. Oznacza to, że przed otworzeniem drzwi kluczem, zamek musi rozpoznać zapisaną w kluczu unikatową informację magnetyczną.

Zamki elektromechaniczne

Zamki elektromechaniczne są to tradycyjne zamki wyposażone w sterowanie elektroniczne. Do ich otworzenia nie potrzebujemy klucza, tylko dostarczoną przez producenta kartę chipową lub brylok z zakodowaną informacją. Zapisany w nich kod może być dowolnie zmieniany. Po przystawieniu do czytnika karty i odczytaniu przez niego zapisanej informacji, powstały impuls elektryczny powoduje zwolnienie blokady i umożliwia otworzenie drzwi za pomocą klamki. Twego typu zabezpieczenia stosowane są najczęściej w budynkach hotelowych oraz w biurach firm.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes